Agenda
  • Beeldende kunst
  • Cursus
  • creaTief meT kaNt

  • Beeldende kunst
  • Cursus
  • Kantklossen is voor iedereen!

    De dames van de kantkloskring Het Molenwiekje komen naar Dongen! Deze enthousiaste groep beoefent het kantklossen met veel plezier, al was dat vroeger wel anders. In Brabant waren het vooral vrouwen en meisjes die moesten kantklossen om geld te verdienen. Gelukkig is dat verleden tijd.

    Vandaag de dag behoort het kantklossen tot het Cultureel Erfgoed van de regio Dongen. Het is een prachtig ambachtelijk handwerk dat niet alleen boeiend is om te zien, maar ook heel leuk en ontspannend is om zelf te doen. Wij nodigen iedereen die nieuwsgierig is van harte uit om het zelf te komen ontdekken.

    Tijdens deze cursus van vijf avonden maak je kennis met de basisbeginselen van het kantklossen. Je hoeft niets aan te schaffen; alle materialen worden voor je geregeld.